PERGA

 

 

 

 

 

 

 

 

 Arı ekmeği nedir?


 İşçi arılar hipo faringeal bezleri yoluyla salgılanan bir krem benzeri bir madde.  Bir arının tüm gelişim eksik aşamaların diyet amaçlı ve aynı zamanda "arı sütü" denir bu yüzden edilir.  Adı "Bee Ekmek" kraliçeler gibi altında yaşlı kraliçe olmak için tasarlanmıştır larvalar, bu gıdanın büyük miktarlarda özel tüm beslenir gerçeğinden hayran kalacaksınız.  Arı ekmeği, biz görkemli Queen Bee içine basit arı dönüştüren bir faktördür bulabilirsiniz. 


Kimyasal Bileşimi 

Arı ekmek vitaminler, inorganik elementler, aminoasitler zengin bir kaynağıdır. 
Kimyasal anayasa nem% 65, proteinleri yani% 14,% 12 karbonhidrat, yağlar% 5 ve inorganik elementler% 1.  Kalan yüzde örneğin dekanoik asit, gama-globulin, nükleik asitler gibi çeşitli bileşikler tarafından oluşturulmuştur [DNA ve RNA], B ve C vitaminleri, pantotenik asit, biopterin, neopterin, asetil kolin, üreme hormonları estradiol, testosteron, progesteron ve birçok belirsizdir diğer bileşenler. 


Doğal Özellikleri 

 Onun tazelik ve uygunluğu bir göstergesini oluşturur, çünkü arı ekmeği rengi büyük önem taşımaktadır. Taze arı ekmeği ışık sarı soluyor ulaşmak mümkün parlak bir ışık rengi vardır. Dokusu katı bir kitle zaman değişiklikler geçmesiyle bu kalın gibi mantı jelatin olduğunu. Bu da çok düşük bir pH [4.5 - 3.5] borçlu bir ışık acı bir koku ve asidik aroma ile karakterize edilmektedir. 

 Insan vücudu üzerindeki arı ekmek tüketimi ile ilişkili pek çok faydaları vardır: 

 Arı ekmek nedeniyle dekanoik ve pantotenik asit gibi yüksek içeriği romatoid artrit çatışma yardımcı olur. 

Bu gibi anemi, pnömoni ve bakteriyel enfeksiyonları olan çocukların yanı sıra, 7.5 yaşına kadar özellikle prematüre çocuklar, çocuklarda, pediatri kadar uygulanır. 

 Asetil-kolin ile arı ekmeği içeriği yüksek [1,2 mg / gr] tansiyon ve tedavileri kronik kabızlık azalma olur. 

 Öfori hissine neden dahi olarak, genel bertaraf geliştirir; bireylerin bedensel bir büyük zihinsel ve gücünü elde yardımcı olur. 

Antiseptik ve mikrop öldürücü özelliği de vardır. 

 Bu, kronik böbrek yetmezliği tedavisinde de uygulanır. 

 Bu kanamalar gelen dişeti koruma tedavisinde faydalıdır. 

 Bu, karbonhidrat metabolizması ilişkili hormonların atılımını sonuçlanan supradrenal bezleri uyarır. 

 Bu, bazı cilt türlü yararlı etkileri vardır.  Muharebe Lupus eritematozus, yüz ve cilt sağlığı etkileyen diğer koşulları Eritem (kızarıklık) yardımcı olur. 

 Bu üreme hormonları [östradiol, testosterol ve progesterol] erkeklerin cinsel yaşam tarzı geliştirmek ve kendi kas gücünün artmasına yardımcı konsantrasyonlarda içerir.  Kadınlar, onlar emzirme süreci aşağıdaki doğum önemli ölçüde katkıda bulunacak, onu cildin damarlanması onu böylece parlaklık ve güzellik verir. 


Günlük Dozaj 

 Arı ekmeği günlük tüketim bir gram genellikle yarım ve istisnai durumlarda ulaştı kadar bir gram 180 binde 120'dir. For small children, the dose should not exceed 1/10 of a gram. Küçük çocuklar için doz bir gram 1/10 'yi geçmemelidir.